21 October 2021

Chyba każdy z nas słyszał nie raz narzekania na ceny taksówek. Rzeczywiście, jeśli porównany je np. z kosztem przejazdu autobusem albo tramwajem, koszty te wyglądają na wysokie. Nie zapominajmy jednak o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. I zawsze można szybko dotrzeć dokładnie pod wskazany adres.

Okazuje się, że ceny usług taksówkarskich w Polsce bardzo dobrze wypadają na tle cen w Unii Europejskiej. Według zestawienia przygotowanego na zlecenie portalu Mytaxi, które bazowało na cenach taksówek w stolicach europejskich, tańsze niż w Warszawie taksówki jeżdżą jedynie w Sofii oraz Bukareszcie. To wynik, który może być z pewnością zaskoczeniem dla wielu z nas.

Ciekawostką może być fakt, że w niektórych stolicach europejskich za przejazd taksówką zapłacimy nawet kilkakrotnie drożej niż w Warszawie. Najdroższe europejskie taksówki są w Helsinkach, po przeliczeniu na polską walutę w Helsinkach zapłacimy za przejazd 5 km nawet ponad 60 zł. To sporo! Drogo jest także w Kopenhadze, Amsterdamie oraz Londynie (choć z pewnością warto przejechać się choć raz słynną czarną taksówką!). Nie najlepiej wygląda także sytuacja u naszych zachodnich sąsiadów. Za przejazd 5 km w Berlinie zapłacimy ponad 50 zł – dla porównania w Warszawie to statystycznie ok. 20 zł. Różnica jest ogromna. Podczas pobytu zagranicą z powodzeniem możemy korzystać z rumuńskich i bułgarskich taksówek, które są dwukrotnie tańsze niż warszawskie. Również w Budapeszcie koszty przejazdu nie są zbyt wygórowane – tylko odrobinę wyższe niż w Warszawie.

Stosunkowo niskie ceny taksówek są w dużej mierze wypadkową dużej ilości przyznawanych w stolicy naszego kraju licencji taksówkarskich W przeliczeniu na jednego mieszkańca jest ich więcej niż w Madrycie albo Berlinie.

Osobom, które zdecydowały się na pobyt we Wrocławiu rekomendujemy usługi Taxi7 – nasze charakterystyczne żółte taksówki to gwarancja szybkiego dotarcia do celu i wygody. W każdej z naszych taksówek można korzystać z Wi-Fi, poza tym jak najbardziej możliwe jest zapłacenie za kurs kartą. Na taksówkę nie czeka się dłużej niż kilka minut.

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie