3 December 2022

„Taksówkarz” Martina Scorsese to produkcja uchodząca obecnie za kultową. Niebanalna fabuła oraz doskonałe aktorstwo Roberta De Niro to powody, dla których film także i dzisiaj wzbudza wiele zainteresowania. Jednak nie ze względu na walory artystyczne dzieła przypomnieliśmy o nim. Tytułowy taksówkarz jeździ żółtą nowojorską taksówką, konkretnie chodzi o Checker A11 – samochód, który na nowojorskich ulicach jest prawdziwą legendą.

Samochody Checker to ważny element amerykańskiej popkultury. Charakterystyczną taksówkę Checker możemy zobaczyć nie tylko w „Taksówkarzu” Scorsese, ale także w wielu komiksach, filmach, zdjęciach itd. Nic dziwnego, że żółte taksówki urosły w końcu do rangi symbolu Nowego Yorku. Samochód, który „występuje” w filmie Martina Scorsese i jest miejscem pracy głównego bohatera to klasyczny Checker A11, który całymi latami produkowany był w zasadzie bez wprowadzania żadnych większych zmian.

Checker to samochód wyróżniający się juz na pierwszy rzut okaz swoją charakterystyczną bryłą nadwozia, która odpowiadała standardom lat sześćdziesiątych. Zresztą nadwozie samochodów Checker wyglądało dokładnie tak samo aż do początku lat osiemdziesiątych. Ostatni samochód Checker A11 została wyprodukowany w roku 1982.

Dlaczego słynny Checker był tak wyjątkowy? Przede wszystkim z tego względu, że był to samochód zaprojektowany specjalnie na potrzeby rynku taksówkarskiego – atrakcyjny z zewnątrz, bardzo przestronny i wygodny w środku. Od samego początku w samochodzie Checker pasażer mógł liczyć na pełen komfort, z czasem auta tej marki poddano pewnym modernizacjom, jednak były to zmiany czysto kosmetyczne. Nie zmieniono ani klasycznej linii bocznej taksówek ani rzucającego się w oczy grilla. Warto dodać jeszcze, że producent oferowała gwarancję na swoje samochody na przejechanie 200 000 mil, co najlepiej świadczy o ich jakości.

Obecnie na ulicach Nowego Yorku nie ma już samochodów marki Checker. Ostatnia taksówka Checker jeździła po nowojorskich d 1999 – 21-letnia taksówka przejechała 994 000 mil, ostatecznie została sprzedana kolekcjonerowi.

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie