3 December 2022

Taksówki to nie tylko bardzo wygodny środek transportu. W wielu miejscach na świecie jeżdżą bardzo charakterystyczne taksówki, które uważane są wręcz za symbol miasta lub regionu. Poniżej prezentujemy charakterystyczne taksówki z różnych regionów.

Chyba każdy z nas słyszał o słynnych żółtych taksówkach z Nowego Yorku. To jeden z symboli tego miasta. Żółte taksówki nowojorskie jeżdżą po ulicach już od lata 60-tych, początkowo przeważały tradycyjne taksówki marki Checker, które produkowano aż do lat 80-tych. Obecnie na ulicach jeżdżą samochody innych marek. Skąd wziął sie żółty kolor nowojorskich taksówek? W ten sposób oznaczane są licencjonowane taksówki, które dodatkowo muszą mieć także specjalny medalion.

Innym interesującym pojazdem, który urósł do rangi symbolu miasta, jest czarna taksówka w Londynie. W chwili obecnej na ulicach Londynu można spotkać taksówki różnych modeli, jednak tradycyjne „hackney carriage” kojarzone są przede wszystkim z samochodami FX3 (a także następcami tego modelu). Będąc w Londynie, warto pamiętać o tym, że wyłącznie oryginalne „black cabs” mogą zatrzymywać się na postojach. Tego rodzaju taksówki potencjalni klienci mogą zatrzymywać także na ulicach.

Bardziej egzotycznym rodzajem taksówki są tuk tuki w Indiach. Chodzi o charakterystyczne trójkołowe pojazdy, które można by uznać za mechaniczną wersję tradycyjnych riksz. Przejazd tuk tukiem może nie należy do najbardziej komfortowych, jednak stosunkowo niewielki pojazd szybko przemieszcza sie po zatłoczonych indyjskich ulicach. Dość często tuk tuki, które jeżdżą po ulicach w Indiach, konstruowane są po prostu z dostępnych części innych pojazdów. Co ciekawe jednak, te niezwykłe pojazdy produkowane są także przez znanych producentów jak np. Piagio albo Daihatsu.

Za dość specyficzne „taksówki” można uznać także tradycyjne japońskie riksze oraz weneckie gondole. W tej chwili jednak zarówno gondole, jak i riksze stanowią przede wszystkim atrakcję turystyczną, z której bardzo chętnie korzystają przyjezdni. Jedno jest pewne, przejazd takim środkiem transportu może być naprawdę niezwykłym przeżyciem.

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie