3 December 2022

Taksówki to jeden z tych elementów wielkomiejskich krajobrazów, do których każdy z nas się przyzwyczaił. Bardzo często taksówka okazuje się najwygodniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do celu. W wielu miastach, w różnych państwach, po ulicach jeżdżą taksówki, które urosły w zasadzie do rangi symbolu danego miasta. Tak jest między innymi w Nowym Yorku oraz w Londynie.

O słynnych żółtych taksówkach z Nowego Yorku słyszał każdy, nawet te osoby, które nie miały okazji odwiedzić USA. Żółte taksówki w Nowym Yorku to nie tylko środek transportu, to wizytówka miasta. Przez wiele lat symbolem miasta był charakterystyczny samochód marki Checker Marathon. Obecnie po ulicach metropolii nie jeżdżą już legendarne krążowniki szos, jednak nadal możemy liczyć na przejazd słynną żółtą taksówką.

Innym przykładem taksówki znanej doskonale na całym świecie są czarne taksówki londyńskie, bardzo popularny środek transportu, nie tylko wśród turystów, którzy odwiedzają stolicę Wielkiej Brytanii. Pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku po ulicach Londynu zaczęły jeździć czarne samochody marki Austin FX4. Od tamtego czasu na ulicach miastach pojawiły się także taksówki innych marek, jednak wszystkie w czarnym kolorze.

Interesujące taksówki możemy spotkać także w Buenos Aires, gdzie po ulicach jeżdżą samochody żółto-czarne. Taksówki mają żółte dachy, reszta samochodu jest czarna. W latach siedemdziesiątych najpopularniejszym samochodem, który jako taksówka jeździł po ulicach miasta był Peugeut 504. Obecnie taksówki w Buenos Aires to najczęściej auta segmentu B.

Znane są także taksówki meksykańskie. Dlaczego? Choćby ze względu na ich liczebność, po stolicy Meksyku jeździ około 100 000 taksówek. Biało-zielone pojazdy są stałym elementem krajobrazu meksykańskich ulic. Kilkanaście lat temu w Meksyku produkowano charakterystyczne Volkswageny Garbusy, ten fakt przyczynił się do tego, że samochody tego modelu były bardzo często wykorzystywane jako taksówki. Obecnie tradycyjne taksówki zastępowane są coraz częściej przez samochody innych marek.

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie