21 October 2021

Taksówki to pojazdy, które są odpowiednio oznakowane. W zależności od konkretnego państwa lub miasta taksówki mają inne oznaczenia. Bywa, że licencjonowane taksówki w danym mieście występują tylko w jednym konkretnym kolorze. Tak jest np. w Rzymie, gdzie jeżdżą taksówki białe i żółte każdy z nas słyszał chyba również o słynnych nowojorskich żółtych taksówkach. Stosunkowo nowym trendem w branży taksówkarskiej są różowe taksówki.

W tej chwili różowe taksówki jeżdżą w wielu państwach i miastach na całym świecie. Różowe są samochody różnych marek, cechą wspólną różowych taksówek jest fakt, że ich kierowcami i pasażerami są kobiety.

Skąd właściwie wziął się pomysł na różowe taksówki? Pomysł narodził się w Wielkiej Brytanii. Tutaj właśnie w roku 2005 Kerry Katona założyła własną firmę taksówkarską o wiele mówiącej nazwę „Pink Ladies”. Od samego początku flota firmy składała się z samochodów marki Renault Kangoo, które już na pierwszy rzut oka zwracały uwagę swoim landrynkowo różowym kolorem. Jakom ciekawostkę można dodać, że samochody firmy „Pink Ladys” mają także i siedzenia obite różową skórą, jakby tego było mało każdy samochód ma własne imię. Kierowcami są oczywiście kobiety.

Popularność różowych taksówek w Wielkiej Brytanii spowodowała, że taksówki dla kobiet pojawiały się także w innych regionach świata. Chociażby w Holandii, gdzie panie mogą skorzystać z usług firmy „Pink Lady Cab”. Do dużej popularności różowych taksówek w Holandii przyczynił się fakt, że przeciwko firmie „Pink Lady Cab” swego czasu skierowano skargę z powodu dyskryminacji mężczyzn. Sąd jednak skargi nie uznał, samo przedsiębiorstwo natomiast bardzo skorzystało na rozgłosie.

Różowe taksówki dla pań cieszą się dużą popularnością także w Moskwie. Początkowo rosyjska firma taksówkarska dysponowała jedynie dwoma autami, jednak popularność jej usług spowodowała, że już po pół roku po Moskwie zaczęło jeździć aż 27 różowych taksówek. W Moskwie z różowych taksówek mogą korzystać także mężczyźni, jednak wyłącznie wtedy, gdy znajdują się w damskim towarzystwie.

(zdj.-http://www.pinktaxi.org/)

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie