9 February 2023

Nie da się zaprzeczyć, że taksówka to jeden z najpopularniejszych środków transportu. Zwłaszcza podczas podróży, w obcych krajach. Komunikacja miejska w obcym mieście to nie zawsze najprostszy sposób na dotarcie do celu. W przeciwieństwie do taksówki – z jej pomocą w większości przypadków można łatwo i szybko dostać się pod wskazany adres.

Czego można spodziewać się, jeśli zamierzamy skorzystać z taksówki w Chinach? Ogromnym atutem tego właśnie rozwiązania są przystępne ceny – także jak na kieszeń obcokrajowca. Poruszanie sie po Pekinie taksówką to znakomity pomysł, nasza kieszeń z pewnością tego nie odczuje. Warto podkreślić, że po stolicy Chin jeździ naprawdę sporo taksówek – aż 60 000. W praktyce oznacza to, że wystarczy jedynie podnieść rękę, aby jedna z nich sie zatrzymała. Uwaga! Chińscy taksówkarze w większości przypadków nie znają angielskiego, dlatego zaleca się przez skorzystaniem z taksówki przygotowanie kartki z napisaną chińskimi literami nazwą miejsca, do którego chcemy dotrzeć.

Jak juz wspomnieliśmy, koszt przejazdu taksówką w Chinach jest bardzo niski. Nie ma zatem nic dziwnego w tym, że tak wielu turystów decyduje się, skorzystać właśnie z tego środka transportu. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy taksówkarz faktycznie włączył taksometr. Pamiętajmy, że w Chinach płaci się niewielką opłatę startową przy korzystaniu z taksówki. Zasadniczo jednak na koszt przejazdu największy wpływ ma ilość przejechanych kilometrów – wszystko zależy od wskazań taksometru. Jeżeli taksówkarz z góry podaje nam cenę przejazdu, można założyć, że próbuje nas oszukać. W przypadku jakichkolwiek problemów można się zwrócić oczywiście o korporacji taksówkarskiej.

Pekin to bardzo zatłoczone miasto, dlatego warto stanąć po odpowiedniej stronie ulicy, gdy chcemy przywołać taksówkę. Przynajmniej wtedy, gdy znamy kierunek jazdy. W godzinach szczytu zawrócenie może być naprawdę skomplikowane i czasochłonne. Najlepiej, przede wszystkim najbezpieczniej, byłoby korzystać z oficjalnych chińskich taksówek, które są oznaczone w charakterystyczny sposób, z przodu znajduje się identyfikator kierowcy.

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie