2 October 2022

Taksówki to nadal bardzo popularny środek transportu, z którego chętnie korzystają także turyści. Decydując się na przejazd taksówką, nie musimy przejmować się tłokiem ani martwić się, że się zgubimy w obcym mieście. Czego możemy się spodziewać podczas pobytu w Dubaju? Co prawda można tutaj skorzystać z nowoczesnego metra albo jednego z połączeń autobusowych, jednak prawda jest taka, że ani metro ani też autobusy nie docierają do każdego miejsca w mieście.

W Dubaju można skorzystać z usług jednej z około 9000 taksówek. Licencjonowane, kremowe taksówki podlegają DTC – Dubai Taxi Corporation. Dubajskie taksówki różnią się od siebie kolorami dachów – w zależności do tego, przez jakiegoś operatora DTC są one wysyłane, możemy spodziewać sie taksówki z dachem zielnym, niebieskim, pomarańczowym albo żółtym. Warto zaznaczyć, że nawet jeśli przyjedzie po nas taksówka od innego licencjonowanego operatora niż zamawialiśmy, nie jest to problem – cena za przejazd będzie taka sama.

Pewną ciekawostkę stanowi fakt, że w przypadku, gdy taksówkarz nie włączy taksometru, klient nie musi płacić za przejazd. Również i w Dubaju funkcjonują tzw. różowe taksówki, w których kierowcami są kobiety. Dubajskie różowe taksówki różowe mają w zasadzie tylko dachy, jednak zasada korzystania z takich taksówek jest taka sama jak w innych państwach. Z taksówek tych mogą korzystać kobiety albo rodziny podróżujące z dziećmi.

Stosunkowo nowym rozwiązaniem w Dubaju są samochody Hala Taxi – to czarno-białe taksówki, które także podlegają DTC. Różnica pomiędzy zwykłymi kremowymi taksówami, a czarno-białymi polega na tym, że tych drugich nie można tak po prostu złapać na ulicy. Taksówki Hala Taxi to rozwiązanie dla fanów nowoczesności – można je zamówić albo przez telefon albo za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. W każdym samochodzie Hala Taxi pasażer może skorzystać nie tylko z bezpłatnego Wi-Fi, ale także z tabletu. W nowoczesnych taksówkach Hala Taxi można bez problemu zapłacić kartą (w tradycyjnych taksówkach kremowych trzeba mieć gotówkę).

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie