21 October 2021

Egipt to popularny cel wyjazdów wakacyjnych. Dlaczego? Wyjazd do Egiptu to gwarancja wspaniałej pogody, a poza tym możliwość zwiedzenia wielu naprawdę niezwykłych miejsc. Jak przemieszczać się w Egipcie? Do wyboru mamy zarówno wypożyczalnie samochodów, jak i środki komunikacji miejskiej oraz taksówki. My ze swej strony rekomendujemy skorzystanie z egipskich taksówek. To nie tylko gwarancja szybkiego przejazdu, ale także wspaniała okazja do bliższego zapoznania się z lokalnym kolorytem. Co warto wiedzieć o taksówkach w Egipcie?

Zasadniczo ceny przejazdów taksówką są niskie. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie taksówki w Egipcie wyposażone są w taksometr. A nawet jeśli, to często są to bardzo wiekowe taksometry, których wskazaniom nie warto wierzyć. Dlatego też powszechnie przyjęło się ustalać cenę za kurs jeszcze przed skorzystaniem. Bez problemu można dogadać się z egipskimi taksówkarzami po angielsku.

Taksówki w poszczególnych miastach mają różne kolory. Przykładowo w Kairze, stolicy Egiptu, są czarno-białe, w Sharm el Sheikh (popularne wśród turystów miasto) – niebiesko-białe. Zasadniczo warto przed skorzystaniem z taksówki w konkretnym mieście upewnić się co do do kosztów – to może być doskonały punkt wyjścia do negocjacji z taksówkarzem! Pamiętajmy, że tego typu negocjacje to coś zupełnie normalnego w krajach arabskich. Warto spróbować obniżyć cenę, ponieważ zwykle dla każdego podróżnika obowiązuje inna stawka. Zasadniczo jednak przejazdy taksówkami w Egipcie są i tak znacznie tańsze niż w naszym kraju.

Chciałbyś, aby od początku była jasność co do ceny za przejazd? W takim razie zamów jedną z nowych żółtych taksówek, które wyposażone są w sprawne taksometry. Rezerwacji można dokonać pod numerem 16516, najlepiej byłoby zrobić to na dzień przed zaplanowanym przejazdem. Jeśli np. następnego dnia urlopu planujesz jakąś dłuższą wycieczkę, warto z pewnością zdecydować się na dojazd właśnie taksówką. To zdecydowanie prostsze niż korzystanie z egipskiej komunikacji publicznej. Atutem są wspomniane już niskie ceny. Decydując się na taksówkę, oszczędzamy też czas.

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie