3 December 2022

Turyści, którzy zdecydują się odwiedzić Paryż, mogą zdecydować się na jeden z wielu środków transportu. Jednym z tych popularniejszych są taksówki. Łatwo to wytłumaczyć, taksówką można łatwo i stosunkowo szybko dotrzeć do celu. Tak też jest w Paryżu – jeśli chcemy szybko dotrzeć do celu i przy okazji obejrzeć miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem.

Ceny taksówek w Paryżu jak na realia europejskie nie są zbyt wygórowane. Za przejazd z jednego końca miasta na drugi zapłacimy około 15 euro. Jeżeli taksówka jest wolna, światło na jej dachu jest białe, jeśli natomiast świeci się światło pomarańczowe, oznacza to, że taksówka jest już zajęta. Z reguły paryskie taksówki zabierają tylko co najwyżej trzech pasażerów na raz – jedno siedzenie jest wolne. Oczywiście można przekonać taksówkarza to zabrania jeszcze jednego pasażera za pomocą wyższego napiwku. Osoby, które chcą podróżować w czwórkę, już przy zamawianiu taksówki przez telefon powinny zapytać o tę możliwość.

Trzeba przyznać, że paryscy taksówkarze nie cieszą się zbyt dobrą opinią. Uchodzą za niezbyt uprzejmych. Mamy jednak nadzieję, że podczas zwiedzania Paryża uda Wam się trafić na miłych taksówkarzy. Jeżeli planujecie dłuższą przejażdżkę po mieście, warto od razu poinformować o wybranej trasie, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień.

Jak przywołać taksówkę w Paryżu? Standardowo można na nią pomachać. Jeśli jednak taksówka się nie zatrzyma (np. jest już zajęta), można udać się na najbliższy postój taksówek. Pamiętajmy jednak, że i na postojach czasami trzeba stać w długich kolejkach – zwłaszcza w tygodniu, w późnych godzinach popołudniowych. Dlatego wiele osób decyduje się prostu zamówić taksówkę telefonicznie (to wiąże się z opłata za przyjazd).

W wielu taksówkach paryskich można zapłacić bez problemu kartą – jeśli jednak nie mamy gotówki, warto już przy zamawianiu taksówki zapytać, czy wchodzi to w grę. Pasażerowie, w zależności od pory dnia oraz trasy, rozliczani są na podstawie różnych taryf. Za dodatkowy bagaż lub stanie w korku doliczane są opłaty.

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie