2 October 2022

W jaki sposób wygodnie i szybko przemieszczać się w mieście, którego nie znamy? Można wynająć samochód, można też skorzystać z komunikacji miejskiej. Inna możliwością są taksówki, to najlepszy sposób dla osób, które chcą szybko dotrzeć do celu bez konieczności czekania na autobus lub tramwaj. A jak wygląda sytuacji w Rzymie?

Osoby, które chcą lepiej poznać Wieczne Miasto, powinny mieć świadomość, że licencjonowane taksówki w Rzymie są zawsze białe lub żółte. Wszystkie są odpowiednio oznakowane – na samochodzie znajdziemy nazwę korporacji, symbol miasta oraz numer identyfikujący konkretnWszystkie wpisyej taksówki. Warto podkreślić, że rzymskie taksówki raczej nie krążą po mieście w poszukiwaniu klientów. Osoby, które chcą z korzystać z taksówki, mogą ją zamówić przez telefon albo udać się na jedne z postojów taksówek w Rzymie. Postoje takie znajdują się m.in.: pomiędzy Panteonem i Trasatevere (Largo Torre Argentina), przy słynnej Fontana di Trevi (Piazza S.Silvestro), przy dworcu Termini (Piazza dei Cinquecento), w Watykanie (Piazza Risorgimento) itd.

Zgodnie z obowiązującymi w Rzymie przepisami ceny przewozów znajdują się na taksówce i to w kilku językach, w tym po angielsku, niemiecku oraz francusku. Szybko można zatem ustalić, czy koszt przejazdu taksówką po Rzymie będzie nam odpowiadał pod względem cenowym. A skoro mowa już o cenach, pamiętajmy, że przejazd taksówką licencjonowaną z symbolem Rady Miasta Rzymu na przednich drzwiach jest zazwyczaj tańszy niż przejazd pojazdem nielicencjonowanym. Taksówkę można znaleźć na jednym z postojów albo zamówić telefonicznie pod numerem 060609.

Ceny przejazdu taksówką licencjonowaną w Rzymie zależą zasadniczo od konkretnej taryfy. Najtańsze są przewozy w dni powszednie, droższe w weekendy i oczywiście najdroższe nocą. Czasami można jednak liczyć na pewne zniżki. Przykładowo niższe opłaty za przejazd taksówką w Rzymie oferowane są kobietom, które podróżują same w godzinach nocnych. Niższe stawki obowiązują także w przypadku kursów do szpitala. Niektóre z klubów w Rzymie mają specjalne umowy z przedsiębiorstwami taksówkarskimi, dlatego ich klienci mogą liczyć na niższe ceny za przejazd nocą po opuszczeniu klubu.

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie