3 December 2022

Gdybyśmy mieli wymienić znane taksówki na świecie, chyba większość z nas zaczęłaby od charakterystycznych żółtych samochodów z Nowego Yorku albo czarnych Austinów z Londynu. Tymczasem okazuje się, że nie tylko w tych dwóch miastach można zaobserwować interesujące taksówki. Gdzie jeszcze można skorzystać z interesujących środków transportu?

Na uwagę zasługują chociażby charakterystyczne taksówki w Barcelonie. Flota taksówkowa w stolicy Katalonii wyróżnia się już na pierwszy rzut oka swoją kolorystyką – samochody są czarne, mają jednak żółte klapy bagażnika oraz drzwi. Kiedyś barcelońscy taksówkarze jeździli głównie samochodami marki Seat, właściwie dotąd sytuacja się nie zmieniła, jednak na ulicach można zobaczyć także samochody innych marek. Aby zatrzymać taksówkę w Barcelonie wystarczy pomachać ręką.

Skoro mowa o ciekawych taksówkach, nie można zapomnieć i o Bangkoku. Tutaj ciągle jeszcze ogromną popularnością cieszą się nieduże tuk-tuki, trzykołowe pojazdy, które mogą przewieźć dwóch pasażerów. Na ulicach Bangkoku można spotkać oczywiście także typowe taksówki. O dawna już najpopularniejszym modelem samochodu wśród taksówkarzy z tego miasta jest Toyota Corolla. Taksówki mają różne kolory w zależności od tego, do jakiej korporacji należą.

Tuk-Tuki to taksówki, które można spotkać także w Indiach. Ale także i po indyjskich ulicach jeżdżą zwykłe taksówki. W Indiach popularnością cieszyły się od dawna samochody rodzimych marek. Przez wiele lat typową indyjską taksówką był Hindustan Ambassador, samochód, którego się już nie produkuje. Obecnie do popularnych modeli wśród taksówek na indyjskich ulicach zaliczają się Tata Indigo, Maruti D-Zire oraz Mahindra Logan.

Ciekawą sytuację mamy także w Maroku. Tutaj ciągle na ulicach można spotkać charakterystyczne auta marki Mercedes 123, których produkcję zakończono w latach osiemdziesiątych. Mimo to, że w Maroku samochody te są ciągle bardzo chętnie wykorzystywane jako taksówki. Sytuacja ta może się zmienić, ponieważ władze podejmują wysiłki, aby zachęcić taksówkarzy do wyboru innych, nowszych, bardziej sprawnych samochodów.

Taxi

Wypożyczalnia samochodów Wrocław – Simply Rent

wypożyczalnia samochodów simply rent

Taksówka – komfortowy transport dla każdego

Obecnie na ulicach polskich miast jeździ coraz więcej samochodów. Samochodami dojeżdżamy do pracy, na spotkania z przyjaciółmi itd. Mimo to nie wygląda na to, aby taksówki, chociaż przecież są droższe niż komunikacja miejska, przestały cieszyć się popularnością. Nic dziwnego! Taksówki mają wiele zalet!
Przede wszystkim, jeśli już porównujemy taksówkę z komunikacją miejską, nie musimy udawać się na przystanek. Wystarczy, że zamówimy taksówkę telefoniczne, a przyjedzie ona w ciągu kilku minut pod wskazany adres. Czasami taksówka przyjeżdża już po chwili. To doskonałe rozwiązanie np. dla osób, które mają ze sobą większy bagaż. To jednak nie wszystko. Nie zapominajmy także o tym, że taksówka to świetne rozwiązanie dla osób, które np. udają się na jakieś spotkanie towarzyskie, podczas którego na pewno będą piły alkohol.
Często mówi się o tym, że cena taksówki w porównaniu z ceną biletu komunikacji miejskiej jest wysoka. Jednak nie zapominajmy o tym, że przejazd taksówką jest o wiele bardziej komfortowy. Zresztą, jeśli zdecydujemy się na wspólny przejazd ze znajomymi, koszt kursu nie będzie zbyt wysoki. Pamiętajmy też i o tym, że korzystając z taksówki, nie musimy sprawdzać rozkładu jazdy, jak to jest np. w przypadku autobusów. Taksówkę możemy zamówić o dowolnej porze dnia i nocy.
Przejazd taksówką to wygoda. Jeśli planujesz przejechać całe miasto, taksówka będzie najlepszym wyborem. Warto podkreślić, że obecnie standardem są klimatyzowane samochody, które gwarantują pełną wygodę. Można zamówić większe taksówki. Przykładowo nasza firma może zaoferować przestronne minivany, w których jest wystarczająco dużo miejsca dla siedmiu pasażerów.
Decydując się na taksówkę, nie musimy pamiętać o bilecie. Zamiast tego po prostu płacimy zgodnie ze wskazaniami taksometru. W tej chwili można już w wielu taksówkach płacić wygodnie kartą. Jakby tego było mało, w wielu taksówkach, zwłaszcza w większych miastach, można korzystać z Wi-Fi, co znacznie uprzyjemnia przejazd, gdy jedziemy gdzieś dalej.

Kategorie